Programy i algorytmy

Zadanie 1 (1p)

Opracować algorytm, który oblicza największą i najmniejszą liczbę ze 2 podanych liczb. W przypadku gdy są równe wypisać odpowiedni komunikat. Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.

Zadanie 2 (2p)

Opracować algorytm, który oblicza największą liczbę ze 3 podanych liczb. Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.

Zadanie 3 (2p)

Opracować algorytm, który oblicza liczbę rozwiązań równania z podanymi współczynnikami: ax2 + bx + c = 0. Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.

Zadanie 4 (2p)

Po rocznym pobycie na gościnnej uczelni, student wraca do macierzystej uczelni. Opracować algorytm (w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie), który:
 * oblicza łączną liczbę punktów kredytowych uzyskanych w ramach stosowanego systemu ECTS (The European Credit Transfer System),
 * stwierdza, czy student miał zaliczony rok studiów,
 * oblicza średnią ocenę ze wszystkich przedmiotów, zrealizowanych na uczelni gościnnej.

W ramach systemu ECTS, punkty kredytowe, przyporządkowane poszczególnym przedmiotom, określają nakład pracy studenta, jaki konieczny jest do uzyskania zaliczenia danego przedmiotu. Nakładowi pracy wymaganemu do zaliczenia roku przyporządkowano 60 punktów kredytowych.

Algorytm ma działać z nastepującym zestawem informacji, podawanym każdorazowo przez studenta:
 * ilość zrealizowanych przedmiotów,

 * ilość uzyskanych punktów kredytowych dla każdego zrealizowanego przedmiotu,

 * ocena końcowa dla każdego zrealizowanego przedmiotu.

Zadanie 5 (2p)

Opracować algorytm, który oblicza sumę liczb większych od 2 spośród 10 liczb wprowadzonych przez użytkownika. Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.

Zadanie 6 (2p)

Opracować algorytm, który oblicza silnię (n!) podanej liczby n. Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.

Zadanie 7 (3p)

Opracować algorytm, który wczytuje po kolei 10 liczb oraz oblicza sumę od pierwszej liczby do pierwszego zera (lub do ostatniej liczby). Przedstawić go w postaci schematu blokowego oraz w pseudo-kodzie.